Marec-mesiac knihy

Rozvoj  tvorivosti , predstavivosti,  jemnej motoriky a grafomotorických zručností u žiakov s poruchami učenia a správania je veľmi dôležitý pre ich vzdelávanie a integráciu medzi intaktnými žiakmi. Preto v rámci vyučovacích hodín špeciálno-pedagogickej podpory, ale aj mimo nich(mimoškolská činnosť), sa snažím  s týmito žiakmi neustále pracovať a rozvíjať ich zručnosti, osobnosť ,kreativitu a  vlastný prejav . Keďže mesiac marec sa nesie v znamení  knihy,  chceli sme kreatívne vyjadriť pozitívny  vzťah ku knihám. Pomocou  rôznych druhov materiálov a techník, žiaci so ŠVVP vytvorili rôzne obrázkové knižky a leporelá podľa vlastnej  fantázie . Zbierku vlastnoručne vyrobených knižiek doplnili o  farebné a veselé záložky do kníh. Svoju tvorbu prezentujú na  nástenke v priestoroch školy, kde si ich každý môže nielen pozrieť, ale aj prelistovať a prečítať. Podporuje to ich sebavedomie, radosť z vlastnej práce a motivuje do ďalšej činnosti v škole.

Mgr. Alena Cichá    Špeciálny pedagóg