Deň Zeme

Aj keby sme sa o to mali snažiť celý rok, každý rok práve v tento deň, sa ľudstvo snaží poukázať na situáciu na zemeguli. Ako si ju ničíme a ako by sme si ju mali chrániť. Aj žiaci našej školy sa každoročne zapájajú do rôznych ekologických aktivít.  Tento rok sme sa tradične vybrali do ulíc a okolia mesta, by sme ho vyčistili od odpadkov. Žiaci so ŠVVP navyše spoločne vytvorili svoj STROM OCHRANY, v ktorom každý prispel svojim lístočkom a spôsobom, akým prispieva k ochrane životného prostredia on sám. Navyše sme si ukázali spoločne, ako sa dajú z odpadových materiálov vyrobiť ešte celkom zaujímavé a prospešné veci. a záver sme  boli všetci spokojní a hrial nás pocit, že aj my vieme prispieť svojím malým kúskom . Žiaci so ŠVVP ukázali svoju empatiu, a že ani im nie je ľahostajné, v akom prostredí žijú.

Alena Cichá, špeciálny pedagóg