Veľká noc – sviatky jari.

Tento  rok sa mesiac marec končí Veľkonočnými sviatkami. Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším kresťanským sviatkom. A preto sme si so žiakmi druhého stupňa  so ŠVVP, vyučovacie hodiny spestrili  kreatívnou činnosťou a pripravili sme pre svojich blízkych milé veľkonočné prekvapenie.     V rámci dvoch vyučovacích hodín žiaci so ŠVVP vymenili  perá a kriedy  za farebné papiere, výkresy, nožnice  a lepidlá.  Ale dôležitá  však bola  aj chuť , fantázia a šikovnosť. Práca im išla od ruky a žiaci mali radosť z pripravovaného prekvapenia. Vlastnoručne vyrobené veľkonočné pozdravy podpísali a vzali si domov, aby ich  podarovali tomu, koho chceli prekvapiť a potešiť. Zhodli sme sa na tom, že nás to bavilo, a takéto zaujímavé a tvorivé hodiny si čoskoro zopakujeme. Veď fantáziu a chuť pracovať treba  u  žiakov so ŠVVP neustále podporovať a rozvíjať.

Alena Cichá - Špeciálny pedagóg