Vladislav Sluk

O mne

vychovávateľ Školského klubu pri ZŠ Karpatská vo Svidníku

V ŠKD pracuje od založenia ZŠ Karpatská ako vychovávateľ. Je poslancom MsZ vo Svidníku a členom komisie pre vzdelávanie, kultúru, šport a mládež  pri MsZ vo Svidníku.

Je trénerom  medzinárodnej „B „ licencie v stolnom tenise . Mládežnícky stolný tenis vo Svidníckom okrese dlhé roky stagnoval, kým pod jeho vedením nezačala od roku 1997 systematická tréningová práca so žiakmi už od 1. ročníka. Za podpory riaditeľa školy zo sponzorských prostriedkov  vytvoril vlastnými rukami   na chodbe školy peknú herňu so  6 stolmi ohradenými ohradkami. Postupne škola zakúpila stolnotenisový trenažér  ROBOPONG , ktorý je namontovaný na 1 stole v jednej miestnosti. V rámci ŠKD v popoludňajších hodinách  sa venuje výchove mladých talentov , ktorí sa umiestňujú na popredných miestach kraja a Slovenska: Pod jeho odborným  vedením  už od 1.roč.ZŠ vyrástlo niekoľko kvalitných stolných tenistov.

Moji zverenci získali:
6 majstrov kraja - jednotlivci
17 majstrov kraja - štvorhry a mix
3 víťazov o pohár VsSTZ
7x  majstrov kraja v školských družstvách chlapcov a dievčat
7x sa školské družstvá chlapcov a dievčat  prebojovali  na M SR, kde obsadili  4.- 8.miesto v SR
6x sa prebojovali chlapci do finále medzi 8 najlepších družstiev SR najmladších, alebo starších žiakov  1.žiackej stolnotenisovej ligy

Na Majstrovstvách SR v jednotlivcoch  najvýraznejšie výsledky dosiahli:
3.miesto: Kríško,
2.miesto: štvorhra Kriško+ Dandár
3.miesto: štvorhra Jurko + Kožár
4.miesto: MIX NIC + dievča
5.-8.miesto: -9x /Košík, Nic, Dubec, Magdziak, Kostelník/

Odchovankyne Kurečková Darina a Jurková Ľudka hrajú EXTRA LIGU žien

Nakoľko je p. SLUK  hudobník  (odbornosť zbormajster a hlasová výchova, má vlastnú kapelu EPILÓG, ktorá vydala 2 CD s ľudovými piesne), venuje sa na škole vyhľadávaniu a zdokonaľovaniu speváckych a tanečných talentov. V „družine“ je veselo a každé popoludnie znie harmonika pri nácviku spevu alebo tanca. O jeho odbornej práci svedčia aj výsledky spevákov našej školy na súťažiach krajského a slovenského charakteru:
1. Richard Šveda:  krajský víťaz SLÁVIKA a momentálne úspešný operný spevák európskych opier,
2. Vasilenková Májka: - 2-násobná krajská víťazka SLÁVIKA
                                    - strieborný SLÁVIK Slovenska 2006
                                    - zlatý SLÁVIK SR 2007

V ŠKD okrem týchto  spomínaných činnosti majú možnosť deti sa vzdelávať na 3 počítačoch nainštalovaných v triede ŠKD a zdokonaľovať svoje nadanie a vedomosti vo všetkých výchovných zložkách až do 17,00hod.