Školská jedáleň

Všeobecné informácie ŠJ

Všeobecné informácie na školský rok 2022/2023

Prihlásenie nových stravníkov na stravu

Na začiatku školského roka 2022/2023 má rodič povinnosť prihlásiť svoje dieťa na stravu individuálne u vedúcej ŠJ, kde vypíše zápisný lístok a svojim podpisom potvrdí súhlas s podmienkami stravovania. Každý nový žiak ZŠ dostane čip v hodnote 3,00 EUR zdarma. V prípade straty alebo poškodenia je potrebné zablokovať čip a zakúpiť nový . Čip platí počas celej školskej dochádzky (do 9.roč.). Bez čipu sa strava nevydáva.

Úhrada stravy

Strava sa uhrádza mesiac vopred, vždy k 15. dňu v mesiaci. Trvalým príkazom na celý školský rok od 15.08.2022 do 15.05.2023 na číslo účtu : SK 57 0200 0000 0000 1873 9612

Pri uhrádzaní stravy je potrebné uviesť variabilný symbol, meno a triedu žiaka

I. stupeň 1,21€ + 2,00 € režijný poplatok   26,20 € mesačne

II. stupeň 1,30€ + 2,00 € režijný poplatok  28,00 € mesačne

III. stupeň 1,41€ + 2,00 € režijný poplatok 30,20 € mesačne

Upozorňujeme všetkých stravníkov, aby si stravné zaplatili vopred v opačnom prípade nebudú na stravu prihlásení!

V prípade oneskorenej platby je potrebné, aby rodič  vytlačil potvrdenie o úhrade a doručil vedúcej ŠJ, ktorá prihlási stravníka na stravu od nasledujúceho dňa.

Stravu nie je možné uhrádzať v hotovosti vedúcej ŠJ.

V prípade choroby sú rodičia žiakov povinní odhlásiť zo stravy.

Počas choroby rodič nemôže brať obed do obedára, iba v prvý deň ak nebolo možné stravníka zo stravy odhlásiť včas.  Žiadna strava sa nesmie vynášať zo ŠJ.

Zariadenie školského stravovania podľa §139 až 141 zákona , zabezpečuje žiakom stravu iba v čase ich pobytu v školách alebo školských zariadeniach.

Stravu možno odhlásiť cez stravovací portál  strava.cz deň vopred  do 14:00hod.  Po tejto hodine stravník nebude odhlásený.

Telefonicky deň vopred do 14:00 hod. na čísle 054 7882182

V prípade hromadnej školskej akcie sú žiaci povinní sa samostatne odhlásiť zo stravy 3 dni vopred.

Ak stravník ochorie na prelome mesiaca , je povinný sa zo stravy odhlásiť aj v novom mesiaci.

V prípade nevyhlásenia sa z obedov nie je možné spätne odhlásiť a odpočítať stravné , za čo je zodpovedný stravník.

Vyúčtovanie preplatkov bude zrealizované v mesiaci júl.

POKYNY PRE STRAVNÍKOV

Bez čipu sa strava nevydáva. Ak stravník zabudol čip je povinný isť do kancelárie ŠJ a nahlásiť danú udalosť.

Pred vstupom do ŠJ sa žiak zoraďuje tak, aby neobmedzoval príchod a odchod žiakov zo ŠJ, nestrká do spolužiakov, nepredbieha sa, správa sa pokojne a ticho, obeduje výhradne pri stole, pri jedení sa správa kultúrne, nekričí, nenecháva po sebe odpadky, nesiaha iným do jedla, udržuje čistotu, neničí príbor  a pod. Po skončení obeda odnesie všetok použitý riad k okienku a zasunie pri odchode za sebou stoličku.

Žiaci ktorí sa nestravujú v ŠJ, cudzie osoby a rodičia nevstupujú do ŠJ ale čakajú svoje deti vo vestibule.

V ŠJ sa každý stravník zdržuje len nevyhnutne dlhú dobu.

Žiaci sú povinní dodržiavať pokyny zamestnancov ŠJ a prítomných pedagógov.

Ak stravník niečo vyleje , rozbije , nahlási to upratovačke v ŠJ

Tešíme sa na Vás, dúfame, že Vám naša strava bude chutiť.

Kolektív ŠJ